Projekt koncepcyjny
- Inwentaryzacja inwestycji.
- Uzgodnienie z Klientem potrzeb funkcjonalnych wnętrza oraz upodobań estetycznych.
- Przygotowanie koncepcji układu funkcjonalnego na podstawie planu dostarczonego przez inwestora i wykonanej inwentaryzacji.
- Rzut w skali 1:50 – układ ścian, usytuowanie otworów drzwiowych, mebli, sprzętu AGD i RTV, urządzeń sanitarnych oraz innych elementów wyposażenia wnętrz.
- Wstępne rozmieszczenie podłączeń elektrycznych i hydraulicznych.
- Wstępne rozplanowanie układu oraz rodzaju podłóg.
- Ustalenie stylistyki wnętrz.
Projekt wykonawczy
Projekt wykonawczy jest kontynuacją projektu koncepcyjnego, powstaje na bazie projektu koncepcyjnego.
- Wizualizacje wykonane dla każdego projektowanego pomieszczenia. Są one konsultowane z Klientem przed przystąpieniem do wykonania rysunków technicznych.
- Opracowanie techniczne dotyczące wszystkich projektowanych pomieszczeń, (rzuty, rozwinięcia ścian), rysunki dla wykonawców.
- Projekt łazienki: dobór urządzeń, okładzin ściennych i podłogowych, dodatków, projekt mebli, rzut i widoki z dokładnym wskazaniem rozmieszczenia urządzeń sanitarnych oraz okładzin, ich rodzaju i koloru; rysunki dla wykonawców i zestawienie wyposażenia.
- Projekt kuchni : projekt mebli, dokładne wskazanie rozmieszczenia okładzin ściennych i podłogowych, ich koloru i rodzaju, rzuty, rozwinięcia ścian, rysunki dla wykonawców i zestawienie wyposażenia.
- Dobór mebli gotowych, lub projekt mebli wykonywanych na indywidualne zamówienie (biblioteka, garderoba, etc).
- Projekt detali architektonicznych w zakresie powierzchni projektowej mieszkania: nietypowe zabudowy (projekt aranżacji z płyt kartonowo- gipsowych), sufity podwieszane, przeszklenia, schody, etc. – wizualizacje oraz rysunki techniczne.
- Projekt architektoniczny kominka, jeśli występuje – projekt obudowy kominka (wizualizacje, rzuty w skali 1:20, rozwinięcia ścian w skali 1:20).
- Dobór okładzin podłogowych, listew przypodłogowych, elementów łączących oraz materiału na parapety.
Porada projektowa
To konsultacje dotyczące wybranych przez klienta zagadnień z zakresu aranżacji wnętrz, w przypadku, gdy nie jest potrzebny projekt, a tylko skonsultowanie własnych pomysłów, doradzenie się w kwestii doboru umeblowania, dodatków, okładzin, kolorystyki itp.
Może dotyczyć konkretnych pomieszczeń nowych lub przed remontem. Porada może odbyć się w pracowni projektowej, w miejscu prowadzonej inwestycji lub w salonach sprzedaży artykułów wyposażenia wnętrz.
Nadzór autorski
Polega na przekazaniu ustaleń projektu wykonawcy wraz z wyjaśnieniem i omówieniem. Są to zwykle jedna lub dwie wizyty na budowie. Wszelkie pytania od wykonawcy trafiają do architekta, który rozstrzyga je w porozumieniu z właścicielem. Usługa ta wliczona jest w koszt projektu.
Trzecia i kolejne wizyty na budowie, oraz usługa polegająca na nadzorowaniu postępu prac budowlanych i ich zgodności z projektem są dodatkowo płatne.
Home staging
Usługa, która ma na celu poprawienie wyglądu i odbioru wizualnego wnętrza mieszkania lub domu na sprzedaż lub wynajem. Zwykle skutkuje to uzyskaniem lepszej ceny sprzedaży lub wynajmu nieruchomości. Doradzimy, jak z pomocą niedużych i niedrogich zmian sprawić, aby wnętrze stało się znacznie atrakcyjniejsze.